توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار پزشکی فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش، یک روش قدیمی و راحت جهت داشتن خوابی عمیق و باکیفیت هست. این شیوه بخصوص جهت افرادی که از بیخوابی و بد خوابی زحمت می برند فوق العاده ا

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

عبارات مهم : طبیعی

گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش، یک روش قدیمی و راحت جهت داشتن خوابی عمیق و باکیفیت هست. این شیوه بخصوص جهت افرادی که از بیخوابی و بد خوابی زحمت می برند فوق العاده است.

به گزارش تبیان، سیر یک ماده غذایی قدیمی و آبا و اجدادی است که به عنوان چاشنی در تهیه انواع غذاها استفاده می شود و یکی از ترکیبات مهم داروهای تجویز شده است در طب سنتی هست. این ماده غذایی هم خانواده پیاز بودن و با وجود اینکه بوی کمابیش نامطلوبی دارد ولی یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی در سرتاسر دنیا است.

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

در دوران باستان سیر به عنوان یک چاشنی و طعم دهنده درتهیه غذاها استفاده می شود و همچنین از آن جهت درمان امراض و دور کردن جن و پری استفاده می کردند. اگرچه مورد آخر امروزه به تاریخ پیوسته و خرافات به حساب می آید ولی در هر عصری از سیر جهت از بین بردن انرژی های منفی و رسیدن به سلامتی بهره جسته اند. در این مطلب در خصوص فواید مهم سیر و یک درمان جالب این ماده غذایی جهت افرادی که دچار بیخوابی هستند صحبت می کنیم.

ارزش غذایی سیر

شاید جالب باشد بدانید که سیر یک ماده غذایی پرکالری هست. به این ترتیب که کالری هر 100 گرم از آن می تواند تا 100 کیلوکالری برسد. با این حال از آنجایی که مردم میزان بسیار کمی از این ماده غذایی بافایده را مصرف می کنند معمولا مشکلی در ایجاد اضافه وزن ایجاد نمی کند. علاوه بر این، سیر حاوی کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین ها است که کارکرد جسمی و معنوی را اوج می برند. سیر همچنین دارای ویتامین های گروه B و مواد معدنی مهم مانند سدیم، پتاسیم و منیزیم هست. با این حال خاصیت مهم این ماده غذایی را به میزان بالای ترکیبات گوگردی آن مانند آلیسین نسبت می دهند.

گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش، یک روش قدیمی و راحت جهت داشتن خوابی عمیق و باکیفیت هست. این شیوه بخصوص جهت افرادی که از بیخوابی و بد خوابی زحمت می برند فوق العاده ا

خواص مهم سیر

سیر به علت خواصی که دارد عنوان یکی از عالی ترین مواد غذایی در رژیم غذایی را به خود تخصیص داده شده است داده است.این ماده غذایی یکی از مکمل های خوب جهت تسکین و در مان انواع بیماری ها، اختلالات متابولیکی و پرسشها دستگاه تنفسی محسوب می شود.در واقع سیر سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضدالتهابی است در نتیجه یکی از عالی ترین ها جهت سلامت قلب و عروق می باشد.

مصرف منظم سیر باعث زیاد کردن نرمی و انعطاف پذیری رگها می شود، مازاد چربی خون را دفع کرده و فشار خون را تنظیم می کند. این ماده غذایی جریان خون به سمت سلولهای بدن را اصلاح داده و به پیشگیری از پیری زودهنگام کمک می کند. سیر فواید ضدباکتریایی و ضدعفونی کنندگی دارد تاجایی که حتی به میزان آنتی بیوتیک ها موثر عمل می کند. این ماده غذایی ادرارآور طبیعی است که با احتباس آب در بدن و التهاب بافت ها مقابله می کند. علاوه براین متخصصان به این نتیجه رسیده اند وزن افرادی که به طور منظم سیر مصرف می کنند کمتر از افرادی است که سیر نمی خورند.

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالشت

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

گذاشتن یک حبه سیر زیر بالشت یک روش قدیمی و راحت جهت داشتن خوابی عمیق و باکیفیت هست. این شیوه بخصوص جهت افرادی که از بیخوابی و بد خوابی زحمت می برند فوق العاده هست. ترکیبات گوگردی سیر در بوی آن نیز وجود دارد و مانند یک ماده آرامبخش عمل می کند و در نتیجه کیفیت خواب را اصلاح می دهد. زینک موجود در این ماده غذایی نیز باعث ایجاد احساس آرامش می شود.

با وجود اینکه شاید در شبهای اول از بوی سیر اذیت شوید ولی به مرور به این بو عادت می کنید. اگر بیخوابی دارید این روش طبیعی و راحت را امتحان کنید. چون مشاهده خواهید کرد که صبح با بدنی پرانرژی از خواب بیدار می شوید و تمام روز را با انرژی بیشتری سپری می کنید. جهت زیاد کردن نتیجه همچنین می توانید به طور ناشتا سیر مصرف کنید.می توانید این سیر را به تنهایی یا با لیموترش مصرف کنید.

گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش، یک روش قدیمی و راحت جهت داشتن خوابی عمیق و باکیفیت هست. این شیوه بخصوص جهت افرادی که از بیخوابی و بد خوابی زحمت می برند فوق العاده ا

داروی خواب آور طبیعی با سیر

اگر از بی خوابی در عذاب هستید علاوه بر گذاشتن سیر زیر بالشت تان می توانید یک داروی طبیعی خواب نیز با سیر تهیه کنید. این نوشیدنی طبیعی فواید آرامبخشی دارد و شما را به خواب راحتی فرو می برد.

فواید گذاشتن یک حبه سیر زیر بالش

مواد لازم

شیر 1 لیوان (200 میلی لیتر)

سیر خوبیده شده است 1 حبه

عسل 1 قاشق

روش تهیه و مصرف

شیر را در شیرجوش بریزید و سیر له شده است را اضافه کنید و به مدت 3 دقیقه بجوشانید. بعد از این مدت وقت بگذارید نوشیدنی استراحت کرده و در نهایت عسل را افزوده و میل کنید. عالی ترین کار این است که این نوشیدنی را نیم ساعت قبل از خواب میل کنید تا اثر کند.

نتیجه گیری

در نهایت باید بدانید که سیر علاوه بر اینکه یک چاشنی پرطرفدار است یک ماده موثر جهت حفظ سلامتی و برطرف کننده پرسشها خواب نیز می باشد. میزان بالای ترکیبات گوگردی به اضافه زینک موجود در آن احساس آرامش ایجاد کرده و کیفیت خواب را اوج می برد.

واژه های کلیدی: طبیعی | بیخوابی | بی خوابی | رژیم غذایی | مواد غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz