توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

همراهی هرساله مردم با رسانه ملی در ماه مبارک رمضان، وقت طلایی جذب حداکثری مخاطبان با سریال های تلویزیونی به حساب می آید. فرصتی که در بعضی از سال ها با تولید مجم

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

عبارات مهم : سریال

همراهی هرساله مردم با رسانه ملی در ماه مبارک رمضان، وقت طلایی جذب حداکثری مخاطبان با سریال های تلویزیونی به حساب می آید. فرصتی که در بعضی از سال ها با تولید مجموعه‎های جالب تر مغتنم شمرده می شود و در سال‎هایی هم مثل امسال بی جلوه و کم رونق می سوزد.

شاید یکی از غافلگیری های سریال‎های ماه رمضانی امسال حضور نیما شعبان نژاد، کمدین محبوب «خندوانه» در قالب بازیگر سریال جدی «رهایم نکن» بود که البته بسیار پایین تر از حد انتظارات ظاهر شد. این ضعف و کاستی در بازی شعبان نژاد و بازیگر جوان و کم تجربه دیگری نظیر دنیا مدنی برابر هنرنمایی بازیگران سردوگرم چشیده ای چون امین تارخ و فریبا متخصص زیاد به چشم آمد. از سه نقش اول جوان این مجموعه کاری زیاد از نقش آفرینی های آن ها در آثار پیشین ارزش نمی بینیم.

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

نیما شعبان نژاد

امیر

سابقه: نیما شعبان نژاد بازیگر نقش های بامزه «کجوک» و «بایرام» در «خندوانه»، بعد از چند فصل حضور مستمر شبانه در یک برنامه روتین تلویزیونی، این روزها به عنوان جوان اول مجموعه «رهایم نکن» به یکی از نقش‎ آفرینان مهم این سریال شبکه سه تبدیل شده است هست. او بعد از تحصیل در رشته کارگردانی تئاتر از سال 83 کارش را در زمینه بازیگری تئاتر شروع کرد و به تازگی مابین حضور در فصل چهار و پنج «خندوانه»، بازی در سریال «رهایم نکن» را برعهده گرفته هست. وی در ادامه قرار است که در سریال شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به کارگردانى امیر پورکیان هم با گریمی متفاوت نقش آفرینی کند.

همراهی هرساله مردم با رسانه ملی در ماه مبارک رمضان، وقت طلایی جذب حداکثری مخاطبان با سریال های تلویزیونی به حساب می آید. فرصتی که در بعضی از سال ها با تولید مجم

نقش آفرینی: نیما شعبان نژاد در نخستین حضور تصویری اش در نقش «امیر» پسر «رسول تولایی» با امین تارخ، هنرمند باسابقه سینما و تلویزیون همبازی شده است هست. این حضور شاید در نگاه اول یکی از وقت های زندگی هنری وی محسوب شود ولی بعد از دیدن بازی شعبان نژاد در این مجموعه به خوبی می توان به اشتباه بودن انتخابش پی برد. به خصوص در سکانس هایی که دیالوگ دونفره میان پدر و پسر قصه درمی گیرد، بینندگان شاهد قدرت تماشایی بازی تارخ هستند و متقابلاً از شعبان نژاد انتظار دارند توان و احساس معقولی را به خرج دهد که به دفعات این توقع برآورده نمی شود و چیزی جز بازی سرد و بیان طوطی وار دیالوگ ها نمی بینند.

البته کم آوردن شعبان نژاد به این جا ختم نمی‎شود و در بخش دوم مجموعه که نامزدش «فرناز» با گرفتاری های شغلی و ناراحتی های معنوی دست به گریبان است و باید همراهی و همدردی قابل لمسی را از خود بروز دهد، همان «نیما»ی خندوانه هست. با این که خودش در یکی از مصاحبه هایش گفته نمی خواهد در گونه کمدی متوقف شود و منتظر تظاهر در یک کار درام هست، با این حال نباید از وی در نخستین کار جدی اش توقع خارق‎العاده‎‎ای داشته باشیم و می توان این کار را بخت آزمایی شعبان نژاد در یک مجموعه تلویزیونی دانست ولی با توانمندی که مخاطبان از وی سراغ دارند، می توانند چشم به راه کارهای نیرومند تری از وی باشند.

دنیا مدنی

فرناز

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

سابقه: دنیا مدنی فرزند رویا تیموریان، هنرمند سینما و تلویزیون است و آشنایی و علاقه اش با عالم هنر به همین واسطه اتفاق افتاده هست. او تحصیلکرده رشته طراحی لباس هم است و پیش از این زیاد در این

عرصه فعالیت کرده هست. دنیا مدنی علاوه بر طراحی لباس، در چندین فیلم سینمایی نیز به عنوان دستیار صحنه و بازیگر حضور داشته ولی حضورش بر صفحه تلویزیون به عنوان نقش اول زن یک مجموعه با «رهایم نکن» کلید خورده است.

همراهی هرساله مردم با رسانه ملی در ماه مبارک رمضان، وقت طلایی جذب حداکثری مخاطبان با سریال های تلویزیونی به حساب می آید. فرصتی که در بعضی از سال ها با تولید مجم

نقش آفرینی: دنیا مدنی، یکی دیگر از اشخاص نوظهور بازیگری در این مجموعه است که در نقش «فرناز» نامزد «امیر» سریال ظاهر شده است هست. «فرناز» دختری درون گرا و موجه است که با فراز و فرودهای داستانی خاصی به مخاطب شناسانده می شود و کم کم پرده از ظاهر آرام و موجهش برداشته می شود. مدنی در نیمه آغازین سریال حضوری کم رمق دارد و بازی زیرپوستی تری ارائه می دهد و با پررنگ تر شدن نقش، لایه های عینی تری از شخصیت دوگانه «فرناز» را نمایان می سازد و در بعضی از بخش ها مثل سکانس خودکشی یا صحنه های آگاهی به خوبی از پسِ بار نقش برمی آید ولی در غالب صحنه های مواجهه با «امیر» بده بستان دراماتیک درستی میان این دو اتفاق نمی افتد. با همه تلاشی که مدنی از خود به خرج می دهد، جهت تحت تأثیر قرار دادن قاطبه تماشاگران خاصه مشکل‎پسندها هنوز راه زیادی دارد.

بابک بهشاد

یحیی

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

سابقه: بابک بهشاد فعالیت خود را در عرصه بازیگری با تئاتر شروع کرد و نخستین کار حرفه ای اش در سال 82 با نقشی کوتاه در سریال تلویزیونی «در چشم باد» بود. چهار سال بعد، در سال 86 با سریال «راه بی‎پایان» دیده شد و رمضان امسال بعد از 11 سال، دوباره با مجموعه ای مناسبتی به آنتن تلویزیون برگشته هست. البته وی در این مدت حضور در 9 کار کوتاه و بلند سینمایی را هم به کارنامه افزوده هست. وی هم اکنون با نقشی مکمل در «چهارراه استانبول» بر پرده سینماهاست.

نقش آفرینی: با این که بهشاد تجربه نقش آفرینی در کارهای متفاوت سینمایی و تلویزیونی و همکاری با کارگردان های مطرحی چون مسعود جعفری جوزانی و همایون اسعدیان را دارد ولی تاکنون در کاری به عنوان نقش اول حضور نداشته، با این حال همواره به عنوان بازیگر مکمل توانسته است عملکرد قابل قبولی ارائه کند. بهشاد در نقش «یحیی» سریال «رهایم نکن» دوباره یکی از نقش های مکمل را عهده دار شده است و با این که در نیمه دوم سریال، حضوری پررنگ تر دارد، به خوبی از پسِ ایفای آن بر آمده هست. گویی بهشاد هنوز تصمیمی جهت عوض کردن تصویری که سال‎ها پیش از خود در ذهن مخاطبانش ساخته هست، ندارد؛ پسری آرام، مهربان و مبادی آداب که ناجی زندگی پرتنش زن و مرد نقش‎ اول سریال هست. درست است که «یحیی» در «رهایم نکن» نسبت به «وحید» مجموعه «راه بی پایان»، پررنگ ‎تر و با نمود بیشتری هست، ولی همچنان یک نقش دوم خوب است و تا نقش اول و دیده شدن یک گام بلند جا دارد.

خراسان /سارا صالحی

واژه های کلیدی: سریال | مجموعه | بازیگر | بازیگری | بازیگران | اخبار فرهنگی و هنری

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

«نیما»ی ناموفق همبازی های نسبتاً موفق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz