توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی دولت حسن روحانی، از مخالفان مهم این گفت‌وگوی تلویزیونی بوده هست. آشنا به عنوان مخالف مهم گفت‌وگوی تلویزیونی مدیر جمهور به روحانی گ

چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

عبارات مهم : بازار

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی دولت حسن روحانی، از مخالفان مهم این گفت وگوی تلویزیونی بوده هست. آشنا به عنوان مخالف مهم گفت وگوی تلویزیونی مدیر جمهور به روحانی گفته تنها باید زمانی دراین شرایط با مردم رو در رو سخن بگوید که اطلاعات و داده هایش کامل بوده و جهت انتقادها و حل پرسشها پیشروی دولت راه حلی ارائه دهد بلکه از این طریق دیگر بیش از این به بازار و مردم فشار نیاید.

روزنامه آفتاب یزد نوشت: «تابستان امسال فقط با یک عوض کردن فصلی همراه با آتشی سوزان از حرارت و گرما شروع نشد بلکه شعله های این آتش بر جان بازار و اقتصاد کشور عزیزمان ایران هم افتاد.

چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

در بحبوحه شرایط بد اقتصادی، مردم منتظر پاسخ قانع کننده ای از سوی مقامات بودند که آخر اعلام می شود سه شنبه دوم مردادماه قرار است مدیر جمهور با مردم سخن بگوید. عده ای این عنوان را در جهت براق سازی موثر و مثبت ارزیابی می کنند و عده ای دیگر آن را بی فایده می دانند.

روحانی چند روز پیش از دوم مرداد، با ترساندن به بستن تنگه هرمز خیلی ها را در داخل و خارج کشور عزیزمان ایران به تصویر العمل واداشته بود. در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هم نقل شده است بود که هر بار مدیر جمهور سخنی می گوید و با اطمینان از عزم و تصمیمی، سخنی به زبان جاری می سازد، نتیجه های عملی آن در بازار مشخص هست. حتی لطیفه ها و ویدئو هایی از بیانات قبلی روحانی پخش می شد از آن جمله انتخاباتی که گفت: «آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم…» تا همین مصاحبه چند ماه پیش که می گفت خیالتان از بابت قیمت دلار راحت باشد!

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی دولت حسن روحانی، از مخالفان مهم این گفت‌وگوی تلویزیونی بوده هست. آشنا به عنوان مخالف مهم گفت‌وگوی تلویزیونی مدیر جمهور به روحانی گ

این بیانات گذشته همراه با وقایع تیر و مرداد ۹۷ به طنزی تلخ در بین مردم تبدیل شده است بود. تا حدی که گفت وگوی تلویزیونی روز دوم مرداد را تحت الشعاع قرار داد و ناگهان خبر رسید: گفت وگوی تلویزیونی حسن روحانی به تعویق افتاد. البته در همین روز از دفتر ریاست جمهوری نیز اظهاراتی دو پهلو اعلام می شود: «تا این لحظه، وقت این گفت وگو که از طریق صداوسیما انجام می شود قطعی نشده و اعلام سه شنبه شب به وسیله بعضی منابع و رسانه ها به عنوان وقت گفت وگو مورد تایید نیست.»

اما حقیقت چیست؟ اگر بنا به این گفت وگوی تلویزیونی نبود آیا قبلا وقت آن اعلام شد؟

آن خیال راحتی که برآشفت

دوم بهمن ۹۶ زمانی که حسن روحانی مدیر جمهور برابر دوربین تلویزیون قرار داده شد تا با رضا رشیدپور به گفت وگو بنشیند تصورش را هم نمی کرد که پاسخ یک کلمه ای به یک پرسش فانتزی، جهت بعدهایش تا این حد دردسرساز شود. آن وقت ها قیمت دلار نزدیک به ۵ هزارتومان -۴۶۵۰ – رسیده بود موضوعی که یکی از انتقادات به حسن روحانی محسوب شد. در آن مصاحبه رشیدپور هنگامی که پرسید که خیالمان از بابت قیمت دلار راحت باشد؟ روحانی با لبخندی گفت :بله.

چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

روحانی می گفت، مردم فعلا دلار خرید و فروش نکنند چون تا چند ماه دیگر قیمت آن پایین می آید. او می گفت مردم صبر داشته باشند همه چیز حل خواهد شد.

و حالا همان حرف های به ظاهر راحت امروز پتکی شده است بر سر حسن روحانی و دولتش که رنگ و روی دلار یازده هزارتومانی را هم در بازار دیدند.

حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی دولت حسن روحانی، از مخالفان مهم این گفت‌وگوی تلویزیونی بوده هست. آشنا به عنوان مخالف مهم گفت‌وگوی تلویزیونی مدیر جمهور به روحانی گ

البته شنیده های آفتاب یزد حاکی از آن است که بیانات آن روز حسن روحانی و اطمینان خاطر او به آینده اقتصاد ایران، به واسطه اطلاعات غلطی بود که اطرافیان به او دادند؛ اطلاعاتی از سوی اشخاصی مثل سیف، مدیر کل سابق بانک مرکزی؛ تا حدی که مدیر جمهور به واسطه اطمینانی که امثال سیف به او داده بودند، جلوی دوربین تلویزیون همان حرف های امثال وی (سیف) را تکرار کرد. آن مصاحبه به ضرر روحانی تمام شد؛ آیا که اطلاعات و راهکارهایی که در آن برمی شمرد هیچ یک از روی داده های اساسی و اصولی نبودند.

تیرماه ۹۷ نیز وقت یکی دیگر از بیانات تلویزیونی روحانی بود که البته نه در قالب گفت وگو بلکه در قالب سخنرانی، مستقیما بر اوضاع سکه و ارز اثر گذاشت. بیانات او مبنی بر بستن تنگه هرمز و البته بستن تنگه های دیگر از جمله صحبت های جنجالی اش در رسانه ملی بود.

چرا حسن روحانی برابر دوربین صداوسیما ننشست؟

شاید همین موارد باعث شد تا در حالی که همه منتظر بودند مواضع حسن روحانی را اطراف اوضاع به وجود آمده اقتصادی در دوم مردادماه ۹۷ – که نسبت به زمانی که در بهمن ۹۶ گفت وگوی تلویزیونی داشت زمین تا آسمان تفاوت کرده است – بشنوند، این گفت وگو به روز دیگری موکول شود.

دستور به همتی

اما در پشت پرده لغو گفت وگوی تلویزیونی مدیر جمهور با مردم، مباحث دیگری نیز علاوه بر تصویر العمل هایی موجود بازار و البته مردم به صحبت ها و گفت وگوهای حسن روحانی در این مدت چندماهه وجود داشت.

حقیقت این است که یکی از دلایل مهم لغو این گفت وگو دست خالی حسن روحانی جهت دادن اطلاعات کامل و راهکار حل پرسشها به مردم بود از همین رو فعلا سکوت عالی ترین راه موجود جهت مدیر جمهور ارزیابی شد.

موضوعی که نشان می دهد اطرافیان اقتصادی مدیر جمهور هنوز نه اطلاعات کامل از وقایع اقتصادی اخیر دارند و نه این که اطلاعات خودشان را تمام و کمال در اختیار مدیر جمهور گذاشته اند. از سویی آن طور که پیداست مدیر جمهور منتظر آن نیز است تا تیم تازه اقتصادی او تکمیل شده است و راهکاری متفاوت جهت حل پرسشها بیابند.

اطلاع یافتیم که حتی عبدالناصر همتی، مدیر کل بانک مرکزی نیز در شرایط فعلی دستور اکید گرفته که در حال حاضر حتی المقدور در هیچ جلسه ای شرکت نکند و این روزها در اتاق خود همراه با تیمش چاره ای جهت اتفاقات بازار و ملایم تر شدن اوضاع بیندیشد. اینها همه در کنار هم به این معناست که در شرایط فعلی حسن روحانی بیش از هر گفت وگو و براق سازی با مردم به دنبال جمع آوری اطلاعات زیاد و تامل دوچندان روی پرسشها کشور است تا بلکه این بار جملات بی اعتبار ای مثل «مردم خیالشان از بابت قیمت دلار راحت باشد» تکرار نشود.

پشت پرده آشنا

اما جالب اینجاست که بدانیم تصمیم روحانی جهت لغو این گفت وگوی تلویزیونی در لحظات آخر گرفته شد. شنیده های آفتاب یزد حاکی از آن است که حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی دولت حسن روحانی، از مخالفان مهم این گفت وگوی تلویزیونی بوده هست. آشنا به عنوان مخالف مهم گفت وگوی تلویزیونی مدیر جمهور به روحانی گفته تنها باید زمانی دراین شرایط با مردم رو در رو سخن بگوید که اطلاعات و داده هایش کامل بوده و جهت انتقادها و حل پرسشها پیشروی دولت راه حلی ارائه دهد بلکه از این طریق دیگر بیش از این به بازار و مردم فشار نیاید.

هر چند که این سیاست سکوت به مزاج خیلی از اشخاص سیاسی خوش نیامده هست. معترضان، لغو این گفت وگو در شرایط فعلی را نشان از نبود شفافیت در ساختار دولت احساس می کنند، کسانی مانند علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح طلب که در گفت وگویش با ایلنا اظهار داشته :«در این شرایط نمی دانم آیا گفت و گوی تلویزیونی مدیر جمهور به تاخیر می افتد ولی می دانم هر چه بگذرد دشواری این گفت و گو زیاد خواهد شد و شاید دیگر مردم شنوای صحبت های مدیر جمهور نباشند؛ آیا که اعتماد مرم به شدت در حال آسیب دیدن است.»

تاجرنیا، در خصوص احتمال ارائه مشاوره غلط به مدیر جمهور هم گفته: «نمی دانم آیا این عنوان در لغو گفت و گوی تلویزیونی مدیر جمهور نقش داشته یا نه؛ ولی قطعا می دانم مدیر جمهور از مشاوران دلسوز بی بهره هست. نمی خواهم بگویم مشاوران ایشان خیانت می کنند ولی قطعا آنها توانایی درک شرایط موجود را ندارند و فکر می کنند اگر مدیر جمهور را از پرسشها دور نگه دارند، به ایشان لطف کرده اند.»

وی اضافه کرده : «برخی از این افراد به غیر از حضور در کنار روحانی هیچ هویت دیگری ندارند و بعضا به علت دوستی با مدیر جمهور در این جایگاه قرار گرفته اند و احتمالا استمرار حضورشان در دولت هم به این علت است.»

باید گفت که…

با تمامی این احوال باید اذعان داشت لغو گفت وگوی تلویزیونی حسن روحانی هر چند که مخالفان زیادی نیز دارد ولی تجربه مصاحبه های قبلی او و تاثیراتی که این گفت وگوها در کوتاه مدت و بلندمدت روی دولت وی گذاشته است شاهد خوبی جهت اصرار «حسام آشنا» به لغو برنامه تلویزیونی مردادماه مدیر جمهور هست. شاید با این تدبیر در گفت وگوی بعدی، روحانی با دست پر و با عبرت از غلط های گذشته در برابر دوربین حاضر شود و بی منطق و بدون استدلال های متقن کلام مشاوران را بر زبان نیاورد.»

واژه های کلیدی: بازار | دوربین | اطلاعات | اقتصادی | اطلاعات | حسن روحانی | رونق اقتصادی | ریاست جمهوری | برنامه تلویزیونی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz