توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مجلس در این دوره یک کار حرفه‌ای انجام داد / رئیس جمهور

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی در آخرین دفاع از وزرای پیشنهادی با تقدیر از نمایندگان، هیات رئیسه و

مجلس در این دوره یک کار حرفه‌ای انجام داد / رئیس جمهور

رئیس جمهور: مجلس در این دوره یک کار حرفه ای انجام داد

عبارات مهم : صندوق

رئیس جمهور بررسی وزرا در مجلس را در این دوره یک کار حرفه ای در این مجلس دانست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی در آخرین دفاع از وزرای پیشنهادی با تقدیر از نمایندگان، هیات رئیسه و مدیر مجلس که در طول این 5 روز صبح و بعد از ظهر مشغول کار بودند اظهار کرد: خوشبختانه مردم ما هم توجه خاص ای به مذاکرات مجلس داشتند و ما شاهد یک کار حرفه ای به وسیله مجلس در این دوره بودیم.

مجلس در این دوره یک کار حرفه‌ای انجام داد / رئیس جمهور

وی ادامه داد: هر لحظه مجلس اصول قانونی و اخلاقی را رعایت می کرد و این بار بیشتر. همه نمایندگان محترمی که به عنوان موافق و مخالف صحبت کردند کاری کارشناسانه و طبق اعتقاد و عقیده و با مستندات اطلاعات انجام دادند و جز این از مجلس توقع دیگری نیست.

روحانی در ادامه یادآور شد: هر دو ما یعنی دولت و مجلس بار سنگین انجام مطالبات ملی این ملت رشید و بزرگ را بر دوش گرفتیم و همه ما می دانیم شرایط ما ساده نیست. هم شما نمایندگان و هم ما در دولت کاملا اطلاع داریم که راه صاف و راحت ای پیش روی ما نیست. در شرایط امروز دنیا در قاره اروپا، آمریکا و آسیا و دیگر قاره ها هم مسیر حکمرانی راحت و هموار نیست، چه رسد به ما در این منطقه پرآشوب و مشکلاتی که در گذشته جهت همه ما باقی مانده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی در آخرین دفاع از وزرای پیشنهادی با تقدیر از نمایندگان، هیات رئیسه و

وی با اشاره به رقم بودجه تصویب شده است خاطر نشان کرد: بودجه ما حدود 300 هزار میلیارد تومان هست. البته رقم بالاتری تصویب شده، ولی درآمد حاصله ما حدود همین قدر است و براساس محاسبات هم به شرکت برنامه گفته ام شرایط تازه را به وزرا ابلاغ کنند. ما در سال گذشته 40 هزار میلیارد تومان جهت صندوق های بازنشستگی دادیم در حالی که این صندوق ها مربوط به دولت و بودجه نیست و خودش باید متکفل باشد. من می گفتم خزانه خالی تحویل گرفتیم ولی دیدیم صندوق ها هم خالی بود.

رئیس دولت دوازدهم افزود: هیچ صندوقی امروز قادر نیست به تعهداتش عمل کند. هنگامی که 40 هزار میلیارد تومان ناچار جهت صندوق ها برود بالای 40 هزار میلیارد تومان جهت یارانه داده شود و نمایندگان تصویب کردند 60 هزار میلیارد هم به صندوق توسعه بریزیم این خودش 140 هزار میلیارد تومان می شود یعنی نصف بودجه رفت. اگر بخواهیم بدهکاری دولت به بخش خصوصی، پیمانکاران و بانک مرکزی هم حساب کنیم دیگر چیزی ته آن باقی نمی ماند.

روحانی خاطر نشان کرد: خداوند توفیق و فرصتی به ما داده تا به مردم خدمت کنیم. گاهی خداوند فرصتی را به بشر می دهد و بار مسئولیتی بر دوشش می گذارد که به یک ملت و منطقه و گاهی به یک دنیا کمک کند. این توفیق بزرگ نیز به دوش وزرا، معاونین، دولت و مجلس گذاشته شده است است.

مجلس در این دوره یک کار حرفه‌ای انجام داد / رئیس جمهور

وی ادامه داد: این که شما نمایندگان به وزرا رای اعتماد می دهید یعنی اینکه ما با هم کاری را شروع کرده ایم. من از مجلس عزیز خواهش می کنم همانطور که وظایف نظارتی خود را به خوبی انجام می دهد به همان نسبت هم به وزرای خود در رای اعتماد دادن کمک کند. وزرا نیازمند کمک های مادی و معنوی شما هستند؛ کمک های مادی همان رای اعتماد و کمک معنوی روحیه ای است که به آنها می دهید.

رئیس جمهور سپس گفت: شما نمایندگان طی 5 روز گذشته نکات فراوانی را بیان کرده اید. من موفق نشدم همه آنها را بشنوم، ولی خلاصه گزارش ها را خواندم و از همه کسانی که مخالف، موافق، منتقد و یا پیشنهاد دهنده بودند ممنونم؛ آیا که به وزرای ما کمک کردید تا برنامه خود را بهتر پیش ببرند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی در آخرین دفاع از وزرای پیشنهادی با تقدیر از نمایندگان، هیات رئیسه و

وی ادامه داد: خدا را شکر صدا و سیمای ما این بار در دوران انتخابات هر روز در برنامه هایش به مردم خاطر نشان می کرد که مردم شما به فرد رای نمی دهید بلکه باید به برنامه ها رای بدهید. درست است که در دوران گذشته این تبلیغات را انجام نمی دانند ولی خدا را شکر این بار در این راستا عمل کرده اند. حالا شما نمایندگان هم به برنامه های وزرا رای داده و مورد بررسی قرار می دهید.

روحانی گفت: وزرا برنامه ای را خدمت شما ارائه می دهند. شما آن را نقد می کنید. بسیاری از نقدهای شما بر ایرادات برنامه است که خوب است بار دیگر وزرا براساس صحبت های نماینده ها برنامه هایشان را تصحیح و تکمیل کنند. ان شاءالله که به هه 17 وزیر رای قاطعی خواهید داد تا ما کارمان را سریعتر شروع کنیم.

مجلس در این دوره یک کار حرفه‌ای انجام داد / رئیس جمهور

وی در حمایت از وزرای معرفی شده است اظهار کرد: من نمی خواهم بگویم وزیر معرفی شده است بی نقص هست، ولی همه تلاشم را به کار گرفته ام، با همه کسانی که مورد نیاز می دیدم مشورت کردم، حرف بسیاری را به جان خریدم و با فراکسیون های سه گانه مجلس نشستم و از نکات ارزشمندی که طرح می کردند استفاده کردم. همه این ها را کنار هم قرار دادم تا عالی ترین هایی را که می توانستم را معرفی کنم.

رئیس جمهور به همین جهت افزود: خداوند را شاهد می گیریم و جلوی شهدای مجلس که عکسشان اینجاست و روحشان هم حضور دارد، می گویم اگر فرد اصلح تری بود حتما او را معرفی می کردم؛ هیچگاه فرد را براساس اینکه دوستم است یا در دولت قبل نزدیک بوده ایم، گزینش نکردم.

وی با بیان اینکه دولت دوازدهم دولتی فراتر از جریانات سیاسی اصلاح طلبی و اصولگرایی هست، گفت: اصل دولت دوازدهم رعایت اصول، اصلاح و اعتدال با هم است و حتما اصول، اصلاح و اعتدال را در نظر می گیرد. ما بهتر از این افرادی که معرفی کرده ایم در نظر نداشته ایم. ای کاش می شد مثل بسیاری از کشورها مدیر جمهور یک هیاتی را معرفی می کرد و نمایندگان یا به آن هیات رای داده یا به کلش رای نمی دادند. البته شرایط فعلی هم نکات مثبت خودش را دارد.

روحانی با اشاره به ضرورت تشکیل هر چه سریعتر دولت گفت: ما امیدواریم هر چه سریعتر دولت دوازدهم کار خود را شروع کند. باید همه مصالح کشور را کنار هم ببینیم و بسنجیم. اگر وزیر وزارتخانه ای رای نیاورد، مدیر جمهور مجبور است چند ماهی را سرپرست بگذارد تا بتواند مجدد فردی را معرفی کند. خود به خود چند ماه کار عقب می افتد. مصالح کشور را در نظر بگیریم. اولویت اول ما سرعت جهت تشکیل دولت است.

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: صندوق | معرفی | برنامه | رئیس جمهور | رئیس جمهور | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz