توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مثلث «واشنگتن، تل‌آویو و ریاض» حامی سیاست عوض کردن رژیم کشور عزیزمان ایران / موسویان

دیپلمات پیشین کشورمان با هشدار نسبت به اتحاد مثلت تل‌آویو، واشنگتن و ریاض ـ‌ ابوظبی در هماهنگی با سیاست‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که این میزان اتحا

مثلث «واشنگتن، تل‌آویو و ریاض» حامی سیاست عوض کردن رژیم کشور عزیزمان ایران / موسویان

موسویان: مثلث «واشنگتن، تل آویو و ریاض» حامی سیاست عوض کردن رژیم ایران

عبارات مهم : ایران

دیپلمات پیشین کشورمان با هشدار نسبت به اتحاد مثلت تل آویو، واشنگتن و ریاض ـ ابوظبی در هماهنگی با سیاست های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که این میزان اتحاد و هماهنگی در طول روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا بی سابقه هست. او اعتقاد است که کینه ترامپ نسبت به سیاست های اوباما و تلاش جهت بر هم زدن کارها و تصمیمات او یکی از بااهمیت ترین دلایل شدت یافتن سیاست ها علیه کشور عزیزمان ایران در دوران وی هست. در عین حال که باید به کنگره جمهوری خواه و حضور نئوکان ها در دولت ترامپ در حمایت از شدت یافتن سیاست ها علیه کشور عزیزمان ایران و پیگیری علنی “سیاست عوض کردن رژیم” نیز اشاره کرد.

سید حسین موسویان در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به این که آیا سیاست “تغییر رژیم” آمریکا از حوزه نرم به سخت یا از حوزه اعلانی به اعمالی وارد شده است و مقامات آمریکایی علنی از این مساله صحبت می کنند؟ چه اتفاق، عوض کردن یا برنامه جدیدی احتمالا در سیاست خارجی آمریکا نسبت به کشور عزیزمان ایران روی داده است که شاهد بیان علنی این مساله هستیم؟ گفت: بعد از انقلاب اسلامی 1357 در ایران، دشمنی مستمری بین آمریکا و کشور عزیزمان ایران وجود داشته است و اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم دو طرف هم بدترین عناوین را به سیستم های حکومتی یکدیگر نسبت داده اند. دولت های متفاوت آمریکا در طول چند دهه گذشته عناوینی همچون “محور شرارت”، “تروریسم دولتی”، “دولت یاغی”، “دولت نفرت”، “دولت مداخله گر” و “سلطه طلب” و… را به حکومت کشور عزیزمان ایران نسبت داده اند و کشور عزیزمان ایران هم عناوینی همچون “شیطان بزرگ”، “استکبار”، “تروریسم دولتی”، “دولت وحشی”، “دولت حیله گر”، “دولت متقلب” و … را به سیستم حکومتی آمریکا نسبت داده و در مناسبت های فراوانی پرچم آمریکا هم در داخل کشور عزیزمان ایران به آتش کشیده شده است هست. کشور عزیزمان ایران هر لحظه آمریکا را به خاطر سیاست “تغییر رژیم” محکوم کرده و آمریکایی ها هم هر لحظه کشور عزیزمان ایران را به خاطر شعار “مرگ بر آمریکا” و عنوان “شیطان بزرگ”، سرزنش کرده اند.

مثلث «واشنگتن، تل‌آویو و ریاض» حامی سیاست عوض کردن رژیم کشور عزیزمان ایران / موسویان

وی ادامه داد: استراتژی آمریکا بعد از انقلاب عموما عوض کردن رژیم در کشور عزیزمان ایران بوده و متقابلا کشور عزیزمان ایران هم هیچ گاه آرزوی خود جهت سقوط آمریکا را پنهان نکرده هست. ولی انصاف مطلب این است که کارها آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران بسیار گسترده تر و بی رحمانه تر از کارها کشور عزیزمان ایران علیه آمریکا بوده است و قابل مقایسه نیستند، مثل حمایت از تجاوز صدام به ایران، تامین مواد و تکنولوژی سلاح های شیمیایی جهت استفاده صدام علیه کشور عزیزمان ایران و تحریم های کشنده یک جانبه و چندجانبه و غیره.

موسویان گفت: تنها در یک مقطع کوتاه یعنی در دوره مذاکرات هسته ای، اوباما نخستین و تنها مدیر جمهور آمریکا بود که در دور دوم ریاست جمهوری اش، در حضور سران کشورهای دنیا در مجمع عمومی شرکت ملل رسما اعلام کرد که به دنبال عوض کردن رژیم در کشور عزیزمان ایران نیست، بر اساس احترام متقابل آماده گفت وگوست و حتی فتوای مقام معظم رهبری در مورد سلاح های کشتار جمعی را مورد قدردانی قرار داد. این بدان معنی نیست که در دوران اوباما آمریکا اقدام خصومت آمیز علیه کشور عزیزمان ایران نداشت. در دوره اول ریاست جمهوری اوباما که مصادف با ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بود، بدترین تحریم های تاریخ بعد از انقلاب علیه کشور عزیزمان ایران اعمال شد ولی از نظر تل آویو، متحدان عرب آمریکا و نئوکان های آمریکا، اوباما خط قرمزهای زیادی را در رابطه با کشور عزیزمان ایران زیر پا گذاشت که بااهمیت ترین آن پذیرش غنی سازی، آب سنگین، صنعت و تکنولوژی هسته ای، خارج کردن پرونده کشور عزیزمان ایران از فصل هفت منشور شرکت ملل و مختومه کردن تحریم های اجماعی بین المللی علیه کشور عزیزمان ایران بود.

دیپلمات پیشین کشورمان با هشدار نسبت به اتحاد مثلت تل‌آویو، واشنگتن و ریاض ـ‌ ابوظبی در هماهنگی با سیاست‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که این میزان اتحا

این دیپلمات پیشین کشورمان راجع به دلایل علنی شدن سیاست عوض کردن رژیم از سوی ترامپ اظهار کرد: ترامپ کینه شخصی نسبت به اوباما داشت و قصد نابودی میراث های مهم اوباما را داشت که برجام هم یکی از آنها بود. تیم او از جناح تندرو جمهوری خواهان گزینش شد، از این رو نئوکان های آمریکا نفوذ بی سابقه ای در دولت او به دست آوردند. هم چنین اکثریت کنگره آمریکا در اختیار جمهوری خواهان بود که ضد ایران، ضد برجام و ضد سیاست تعامل اوباما با کشور عزیزمان ایران بودند و با آمدن ترامپ در واقع دولت و کنگره یک دست شد.

موسویان در بیان اهمیت حضور مخالفان جدی روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا در دولت ترامپ گفت: به خاطر روابط سنتی خانوادگی نتانیاهو و کوشنر داماد ترامپ، در واقع نتانیاهو توانست نبض کاخ سفید در مورد کشور عزیزمان ایران را به دست گیرد. در دوره اوباما بدترین روابط تاریخ دولت های آمریکا و اسراییل را شاهد بودیم به طوری که در تل آویو و واشینگتن همه می دانستند که اوباما و نتانیاهو از هم متنفرند. الان هم همه می فهمند که روابط نتانیاهو و ترامپ فوق العاده نزدیک و صمیمی است به طوری که هیچ مدیر کشوری چنین روابطی با ترامپ ندارد. از طرفی سعودی ها و متحدین عرب ارزش که کل دوران اوباما و حتی قبل از آن خواستار حمله نظامی آمریکا به کشور عزیزمان ایران بودند، وقت را مغتنم شمرده، شخصیت تاجرمآبانه ترامپ را درست تشخیص دادند، به موقع عمل کردند و در یک سال اول ترامپ حدود پانصد میلیارد دلار قرارداد اقتصادی روی میز ترامپ گذاشتند.

وی افزود: اگر خاطرتان باشد در چند هفته اول ریاست جمهوری ترامپ، در مقاله یا مصاحبه گفتم که سعودی ها و متحدان عربستان پانصد میلیارد دلار روی میز ترامپ گذاشته اند ولی در داخل عده ای باور نکردند تا این که قرار داد 350 میلیاردی تسلیحاتی ترامپ با سعودی را دیدند و تازه متوجه شدند.

مثلث «واشنگتن، تل‌آویو و ریاض» حامی سیاست عوض کردن رژیم کشور عزیزمان ایران / موسویان

مذاکره کننده ارشد هسته ای کشور عزیزمان ایران در دوره اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آمریکا برنامه ای تازه جهت کشور عزیزمان ایران دارد؟ این برنامه تازه چه چیز می تواند باشد، آیا ورود آمریکا به حوزه داخلی کشور عزیزمان ایران را باید انتظار داشته باشیم؟ اظهار کرد: اتحاد رسمی و عملیاتی که به وسیله مثلث تل آویو، واشینگتن و ریاض ـ ابوظبی در هماهنگی با دولت ترامپ شکل گرفته هست، در کل دوران روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا بعد از انقلاب بی سابقه هست. من به طور مستمر در یک سال گذشته در مورد این مثلث هشدار داده ام. به نظرم این مثلت همان سیاست های سنتی تندروهای آمریکا را با تامین مالی ریاض در ابعاد متفاوت در سه سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی گسترش داده و خواهد داد. اعتقاد دارم اتاق عملیات این مثلث 24 ساعته و شبانه روزی فعال است.

وی در پاسخ به این پرسش که بعضی معتقدند بعد از مساله هسته ای و مسایل منطقه، امروز نوبت عوض کردن کشور عزیزمان ایران از داخل است آیا این نظر را قبول دارید؟ گفت: اعتقاد دارم که این مثلث به دنبال نابودی تمام دستاورهای برجام و میراث سیاست تعامل اوباما با کشور عزیزمان ایران و اهرم فشاری جهت پیگیری سیاست عوض کردن رژیم کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکاست. آنها به طور علنی هم به این قصد خود در مورد برجام مکرر تصریح کرده اند. جهت مثال یک نمونه آن را دیده اید که ترامپ چپ و راست اوباما را جهت پرداخت 1.7 میلیارد دلار نقد به کشور عزیزمان ایران مورد سرزنش قرار داده هست. ضمنا این عنوان پنهانی نیست که ترامپ سیاست تقابل را جایگزین تعامل کرده و از اعلام علنی ضرورت عوض کردن رژیم هم هیچ ابایی نداشته است.

دیپلمات پیشین کشورمان با هشدار نسبت به اتحاد مثلت تل‌آویو، واشنگتن و ریاض ـ‌ ابوظبی در هماهنگی با سیاست‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که این میزان اتحا

موسویان در پاسخ به این پرسش که بعضی بر این نظرند تحولات و اعتراضات اخیر در کشور عزیزمان ایران این آدرس را به آمریکا داده است که باید به طور علنی از عوض کردن از داخل کشور عزیزمان ایران حمایت کند؟ گفت: شک نکنید که مثلث مذکور یک لیست اقدام مفصل در دست پیگیری دارد که تظاهرات اعتراضی در ایران، اختلافات مسوولان، پرسشها داخلی کشور عزیزمان ایران به خاص پرسشها اقتصادی و اجتماعی، پرسشها سایر کشورها به خاص کشورهای همسایه و منطقه با کشور عزیزمان ایران از جمله این موارد هست. گروهک تروریستی منافقین و سایر گروهک های تروریستی که قادر به عملیات تروریستی در داخل کشور عزیزمان ایران هستند نیز از جمله متحدان استراتژیک این مثلث هستند. البته ممکن است بعضی هم در داخل دانسته و بعضی هم ندانسته خوراک جهت عملیات روانی، سیاسی، تبلیغاتی و امنیتی آنها فراهم کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | اوباما | آمریکایی | دولت ترامپ | داماد ترامپ | ریاست جمهوری | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz