توپ ایران خودرو صندلی میلیون تصویری

توپ: ایران خودرو صندلی میلیون تصویری راننده قیمت خودرو سرگرمی

گت بلاگز اخبار اجتماعی هشدار راجع به پدیده نوزاد کارتن‌خواب

معاون مدیر جمهور در دیدار از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها گفت: هنگامی که زن کارتن خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن خو

هشدار راجع به پدیده نوزاد کارتن‌خواب

هشدار راجع به پدیده نوزاد کارتن خواب

عبارات مهم : معتاد

معاون مدیر جمهور در دیدار از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها گفت: هنگامی که زن کارتن خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن خواب را هم داشته باشیم. باردار شدن زنان کارتن خواب معضلی است که از مدت ها پیش زنگ خطر آن به صدا درآمده هست، از روزی که اعتیاد خانمانه شد و به تبع آن زنان گرفتار در ورطه اعتیاد به کارتن خوابی روی آوردند. زنان کارتن خوابی که به علت ناآگاهی و تامین مواد با مردان دیگری غیر از همسران خود وارد رابطه شده است که ماحصل آن به دنیا آمدن نوزادان هست. این اوضاع به حدی بحرانی است که بارها و بارها فعالان حوزه آسیب های اجتماعی به آن تاکید داشته اند.

هشدار راجع به پدیده نوزاد کارتن‌خواب

مساله ای که حتی موجب به میان آمدن زمزمه عقیم سازی زنان کارتن خواب شد. دقیقا این ماجرا به زمانی برمی گردد که یکی از فعالان زن در حاشیه امضای تفاهمنامه روز 25 فروردین سال 94 موضوعی تحت عنوان عقیم سازی زنان کارتن خواب را مطرح کرد. پیشنهادی که در همان ابتدا تصویر العمل هایی زیادی را برانگیخت و عده بسیاری به مخالفت با آن پرداختند، آیا که این امکان وجود دارد روزی زنان معتاد ترک کنند. از این رو نباید از حق مادر شدن محروم شوند. با وجود این، ماجرای زنان باردار معتاد تنها به دنیا آمدن نوزادان کارتن خواب ختم نمی شود، آیا که بسیاری از این مادران فرزندان خود را پیش فروش می کنند و بعد از آن معلوم نیست که چه سرنوشتی در انتظار این نوزادان است.

آذر سال گذشته عضو سابق کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بیان کرد که بر اساس آمار خیریه مهرآفرین از نیمه دوم آبان سال 94 تا نیمه دوم آبان 95، 264 مورد زن باردار معتاد شناسایی شدند که نوزادان آنها نیز با توجه به اعتیاد مادرانشان قاعدتا معتاد بودند. از این تعداد 126 زن معتاد باردار، به وسیله بیمارستان های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به این مرکز خیریه معرفی شدند، 17 زن به وسیله گشت فوریت های خدمات اجتماعی شناسایی شدند، 76 مورد هم به وسیله شب گردی داوطلبان خودجوش، 13 مورد سمن ها و 32 مورد به صورت خود معرف با این مرکز مرتبط شدند.

معاون مدیر جمهور در دیدار از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها گفت: هنگامی که زن کارتن خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن خو

فاطمه دانشور به تسنیم گفت: توصیه جالب اینکه از 264 مورد مادرانی که تحت مشاوره قرار گرفتند تنها 23 مورد حاضر به ترک شدند که از این 23 مورد، پنج نفر هم لغزش کرده اند و الباقی فعلا پاک هستند؛ این یعنی آنکه میل به به ترک مصرف مواد از سوی مادران مصرف کننده مواد مخدر بسیار کم هست. با تمام تفاسیر باید گفت که مادران کارتن خواب به شکل گیری معضل نوزادان کارتن خواب دامن می زنند. از این رو باید زیاد از پیش به آموزش و حمایت آنها پرداخت تا کمتر شاهد پدیده نوزادان کارتن خواب باشیم.

افزایش زنان کارتن خواب

معاون مدیر جمهور در دیدار از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها بیان کرد: هنگامی که زن کارتن خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن خواب را هم داشته باشیم. معصومه ابتکار در دیدار از سرای مهر (اولین مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها) عنوان کرد: باور زنان کارتن خواب می تواند موج عوض کردن در شرایط آنها را به وجود آورد. اگر جهت زنان کارتن خواب فضای خوبی مهیا شود قطعا شاهد این خواهیم بود که همه آنها به عالی ترین مادران و زنان عوض کردن خواهند کرد. او ادامه داد: چند سالی است که زنان کارتن خواب در آمار کارتن خواب ها قرار گرفته اند، اگر از همان اول برنامه های درستی جهت این زنان اجرا می شد امروز شاهد زیاد کردن روزبه روز زنان کارتن خواب نبودیم.

هشدار راجع به پدیده نوزاد کارتن‌خواب

ابتکار اظهار کرد: هنگامی که زن کارتن خواب وجود دارد، یعنی باید انتظار این را داشته باشیم که نوزاد کارتن خواب هم داریم. بنابراین با کارهای درست و استفاده کردن از تجربیات سمن های موفق می توانیم این معضل را حل کنیم تا اوضاع زنان کارتن خواب بدتر نشود. به گزارش مهر، معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور تاکید کرد: شرکت های مردم نهاد قدم های مثبتی برداشته اند و خیلی از جاها از مسئولان این حوزه هم جلوتر حرکت کرده اند. همه با هم باید همراه شوند تا بتوان کار درستی جهت زنان کارتن خواب انجام بدهیم.

آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: معتاد | نوزاد | کارتن | باردار | نوزادان | زن باردار | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz